Lytro: Revoluce ve světě fotografie?

3. ledna, 2012          Gadgets & Tech    
368x
  • NahoruNový fotoaparát Lytro je možná předzvěstí obrovské revoluce ve světě fotografie. Krom podivného vzezření je nejzajímavější způsob, jakým pořizuje fotografie. Senzor tohoto přístroje totiž zaznamenává kompletní informace o světle, které na něj dopadá, včetně úhlů dopadu paprsků. V praxi to znamená, že jen zamíříte a stisknete spoušť. Vše ostatní, včetně ostření, řešite v počítači.

Fotoaparát samotný je velice minimalistický. Na jeho těle najdete pouze vypínač, spoušť a zdrsněný dotykový slider, kterým se ovládá osminásobný optický zoom. Pro prohlížení fotografií pak slouží dotykový 1,46 palců široký display na zadní straně. Detailněji si zařízení můžete prohlédnout v tomto videu, nebo na stránkách Lytro.com.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

A takto pak vypadají výsledné fotografie. Sami si kliknutím myši můžete zkusit zaostřit na jednotlivé části snímku.

S rozlišením je to poněkud komplikované. Výrobce udává 11 MRay, tedy 11 milionů světelných paprsků. Vyexportované snímky však mají jen 2 MPix rozlišení.

Co se týče výdrže baterie a paměti, Lytro na jedno nabití pořídí až 700 snímků a do 8 GB paměti jich uloží až 350. Hmotnost aparátu je 200 gramů.

8 GB verze bude stát 399 USD, tedy zhruba 7 200 korun a první kousky by měly vyrazit do světa v prvním čtvrtletí tohoto roku.


    Sdílet

Autor

Freelance markeťák, kreativec, webdesignér. Student marketingových komunikací na ÚMK UTB. Více na www.janherman.com.
Komentáře

You must be logged in to post a comment.