Volkswagen: 30 skvělých reklam starších než vy

4. srpna, 2012          Marketing / Print / Poster    
759x
  • NahoruVolkswagen se za posledního půl století nesmazatelně zapsal do historie reklamy. Naše generace si jako první pravděpodobně vybaví veleúspěšný spot The Force, ale nemělo by se zapomínat na to, co mu předcházelo.

Tyto a desítky dalších printů přispěly k tomu, že se Volkswagen Brouk stal nejznámějším autem planety. Přestože jsou některé už starší než 60 let, stále vynikají svým vtipem, nápadem a originalitou.

Za většinu z nich je zodpovědná newyorská agentura Doyle Dane Bernbach (DDB), která i s malým rozpočtem dokázala vykouzlit úžasné kampaně jako například Think Small, která byla v roce 1999 časopisem Advertising Age zvolena nejlepší kampaní všech dob. Její reklamy, které často neobsahovaly ani obrázek konkrétního vozu, slogan, nebo logo, byly v řadě publikací čtenářsky oblíbenější než samotné redakční články.

Tady je tedy několik příkladů a posuďte sami, jestli jsem kecal. Další informace najdete na Wikipedii, nebo pokud chcete celou story, zkuste knihu Think small: The story of those Volkswagen ads.


    Sdílet

Autor

Freelance markeťák, kreativec, webdesignér. Student marketingových komunikací na ÚMK UTB. Více na www.janherman.com.
Podobné příspěvkyKomentáře

You must be logged in to post a comment.