Slam Ball: Basket pro drsňáky

9. května, 2011          Zajímavosti    
342x
  • Nahoru



Slam Ball: Basket pro drsňáky

Jak udělat basketball zajímavějším? Co třeba fouknout pod koš tři trampolíny a přidat pár hokejových prvků? Asi tak nějak přemýšleli tvůrci tohoto nového sportu. Poprvé se v televizi objevil v roce 2002 a okamžitě si našel řadu příznivců. Žádné překvapení, američani mají přece basketball a násilí tak rádi.

Slamball si vzal z basketbalu to nejnapínavější – házení míče do koše – a pozvedl tento prvek na ještě zajímavější. Slamballový koš je totiž položený mnohem výše než koš basketbalový a hráči musí využívat žíněnek a trampolín, aby vůbec míč do koše dostali. Chvíle, kdy do sebe jednotliví hráči narážejí, připomíná tak trochu hokej – s tím rozdílem, že zde do sebe narážejí i ve vzduchu.

Pravidla hry

Každý tým má čtyři hráče, kteří se snaží získat míč a dát nejvíce košů. Stejně jako v basketbalu jde o prohození míče košem na straně protivníka. Jeden koš se hodnotí dvěma body. Tři body získává koš, při kterém se hráč musí probojovat celým hřištěm a při prohození míče se zavěsit rukama na hranu koše. Tomuto smeči se říká „slam dunk”.

Pod koši jsou umístěny tři speciální trampolíny, které umožňují vysoké skoky na koš. Hráči do sebe nelítostně vrážejí, aby protihráčům zmařili jejich úmysly.

Protože je tato hra velmi tvrdá a divoká a míč by mohl diváky zranit, je hřiště obehnáno průhlednou plastikovou stěnou. Pokud se míč odrazí od stěny, hraje se bez zastavení dál. Nic jako „out” ve slamballu neexistuje.

Zdroj: magazin-zdravi.cz


    Sdílet

Autor

Freelance markeťák, kreativec, webdesignér. Student marketingových komunikací na ÚMK UTB. Více na www.janherman.com.




Podobné příspěvky



Komentáře

You must be logged in to post a comment.