Aféra Klaus Kleptomanem

21. dubna, 2011          Aktuality    
185x
  • NahoruAféra Klaus Kleptomanem

Asi už každý viděl slavné video, na kterém český prezident při návštěvě Chile údajně ukradl protokolární pero. Poprvé se objevilo v neděli 10. dubna v pořadu 168 hodin na ČT1. Od té doby však vznikla spousta spekulací, parodií a vtipů na prezidentův účet. Přehled těch nejlepších najdete v tomto příspěvku.

Zde jen pro připomenutí ono legendární video.

Na serveru YouTube má za poslední dva týdny přes 3 milióny shlédnutí. Už jen toto číslo je na české poměry úžasné. Nehledě na to, že nad Klausovým šibalským úsměvem se bavili i britové, kde se video dostalo do zpravodajství jako taková kuriozitka.

Oficiální reakce z hradu jsme se dočkali již několik dní po videu. Státníci si prý pera běžně berou, nejedná se tedy o krádež a celá aféra je nesmysl. S tím se však český internet nespokojil a na Facebooku se začalo šířit toto starší video z české sody.

Následovalo období, kdy se na facebooku objevila řada vtipů a vtipných obrázků. Jen na ukázku ty nejlepší z nich.

Později si Klause vzal ve své Tonight Show na mušku i americký moderátor Jay Leno.

Geniální. No a korunu tomu nasadila slovenská televize JOJ, která odvysílala ve svých zprávách tuto reportáž.

JOJka se totiž tak trochu spletla a informace z článku „Klaus přiznává: Jsem latentní kleptoman“ (Reflex.cz) prezentovala jako naprosto seriózní zprávu. Ten se však nachází v mystifikační rubrice Reflexu „Do živého“. Hrad se k tomuto omylu zatím nevyjádřil.

No jsem zvědav co bude dál.


    Sdílet

Autor

Freelance markeťák, kreativec, webdesignér. Student marketingových komunikací na ÚMK UTB. Více na www.janherman.com.
Podobné příspěvkyKomentáře

You must be logged in to post a comment.